Owsianka – mnóstwo zalet w pysznym śniadaniu

Zabrzmi banalnie, ale śniadanie to faktycznie najważniejszy posiłek dnia. Jeśli pracujemy w pierwszej połowie dnia, to tym bardziej powinniśmy zjeść coś, co da energię na ten czas oraz sprawi, że nie będziemy czuć głodu.

Owsianka, prócz tego, że jest zdrowa, to jeszcze dzięki wysokiej zawartości białka bardzo długo utrzymuje uczucie sytości, natomiast bardzo powolne rozpuszczanie się węglowodanów pozwala na redukcję skoków insuliny.

Zalety owsianki

Po owsiankę sięgają osoby, które nie tylko chcą zadbać o swoje zdrowie, ale również dbające o linię i chcące zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Zawiera dużo błonnika, białka, węglowodanów złożonych, przeróżnych witamin i minerałów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Skład płatków owsianych, z których robi się owsiankę wpływa na organizm na wiele sposobów:

– wspiera regulację przemiany materii

– pomaga regulować poziom cukru

– zwiększa odporność organizmu w walce z bakteriami i wirusami

– wspomaga pracę jelit

– obniża ryzyko gromadzenia się tłuszczu w organizmie

– wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu

– pomaga w walce z otyłością

Śniadanie z ulubionymi dodatkami

Nie każdy może lubić owsiankę w czystej postaci, dlatego dobierz takie dodatki, jakie lubisz.

Płatki owsiane można ugotować na mleku, będą mieć lepszy smak, ale jeśli nie tolerujesz laktozy, przygotuj ją na wodzie lub mleku roślinnym.

Dodaj ulubione owoce – banany, jabłka lub pomarańcze, a jeśli akurat nastanie wiosna, a później lato – truskawki, borówki, maliny czy czereśnie będą tylko czekać, aż je podasz do towarzystwa płatkom owsianym. Całość dopraw szczyptą soli, kakao, miodem lub syropem klonowym czy cynamonem – będzie pysznie. Ukoronowaniem owsianki będą ulubione orzechy.

Podsumowując – płatki owsiane to baza jednego z najbardziej pożywnych śniadań, które zapewni energię na cały dzień. Każdego dnia Twoja owsianka (duży wybór na stronie www.bee.pl) może wyglądać i smakować inaczej i to właśnie sprawia, że można ją jeść codziennie, co tylko wyjdzie Ci na zdrowie.