Blog o śmierci w popkulturze
Filmy

Co warto obejrzeć na Showmax?

Showmax - serwis VoD

Po Netflixie kolejną platformą oferującą wideo na życzenie jest Showmax. Wejście na polski rynek rozpoczęli od promowania “Czerwonego Punktu” w reżyserii Patryka Vegi, z Ewanem McGregorem w roli głównej. W rzeczywistości jest to jedynie kilkunastominutowa etiuda filmowa, ale trzeba przyznać – w makabryczny sposób zabawna.

Showmax – ile to koszuje i co ciekawego można tam znaleźć?

Pierwsze 14 dni jest za darmo, potem należy liczyć się z kosztami w wysokości około 20 złotych miesięcznie. Klienci pewnej sieci komórkowej chyba w ogóle mają za darmo.

Przechodząc do oferty – w moim odczuciu jest skromniejsza niż Netflix. Jeśli ktoś nie jest pożeraczem filmów i seriali ale chciałby coś ciekawego obejrzeć, to znajdzie tutaj trochę niezłych pozycji takich jak Fargo, Dextera czy Luthera. Jeśli natomiast oglądaliście je na bieżąco, to nie zostanie aż tak wiele ciekawych tytułów. Niemniej jednak można znaleźć na Showmaxie kilka ciekawych propozycji.

Oto mój wybór 6 najciekawszych propozycji Showmaxa:

1. Nocny Recepcjonista

Night Manager - Hugh Laurie i Tom Hiddelston

Jonathan Pine (Tom Hiddleston)- były żołnierz – pracuje jako manager luksusowego hotelu w Kairze. Jedna z klientek hotelu nawiązuje z nim kontakt (i romans) i przekazuje mu dokumenty które potwierdzają że znany i szanowany businessman Richard Onslow Roper (Laurie) jest zamieszany w handel bronią. Niestety, wychodzi na jaw kto wykradł dokumenty i dziewczyna zostaje zamordowana. Po jakimś czasie Pine – zinfiltrowany przez brytyjski wwywiad – ma szansę na dołączenie do świty Ropera i rozpracowanie go od wewnątrz. A także na osobistą vendettę.Tom Hiddleston i Hugh Laurie to duet który rządzi na ekranie. Atmosfera jaką tworzy ich relacja jest elektryzująca. Pine jest gotowy na wiele i jako widz zaczęłam się zastanawiać, czy to dalej gra, czy przeszedł już na ciemną stronę nocy. Roper także nie pokazuje, ile wie, a można założyć, że jest człowiekiem raczej dobrze poinformowanym. Nocny Recepcjonista to trzymająca w napięciu fabuła która ma początek, rozwinięcie i mocny koniec. To uczta dla fanów Hiddelstona i dla tych, którzy chcieliby zapomnieć o Hugh Lauriem jako doktorze Housie.

2. Stan Lee’s Lucky Man

Stan's Lee Lucky Man

Serial, który obejrzałam podczas urlopu, skuszona nazwiskiem Stana Lee. To kryminał muśnięty leciutko si-fy. Harry – uzależniony od hazardu policjant w tajemniczych okolicznościach wchodzi w posiadanie bransoletki, która przynosi u szczęście. Okazuje się jednak, że w moc tego cudeńka wierzy więcej osób, które gotowe są ją przejąć, nawet jeśli będzie w pakiecie z odrąbaną rączką Harrego. Londyn w “Lucky Man” przypomina klimatem miasto z Luthera – mroczne, brudne i kryjące wiele podejrzanych miejsc. Element fantastyczny to na szczęście tylko posmaczek, a każdy odcinek prezentuje jedną historię kryminalną, które krok po kroku łączą się we wspólną całość.Jakbyście się zastanawiali, skąd znacie twarz Harrego (Jamesa Nesbitta) to najprawdopodobniej będzie stąd :)James Nesbitt jako Borfur

3. Kolekcja filmów Woodiego Allena

W tej chwili obejmuje 16 tytułów – nie jest to oczywiście nawet połowa z jego bogatego dorobku. Ale jeśli tak, jak ja – oglądasz Allena po to, żeby oglądać, a nie zobaczyć film (i robisz to po raz szósty) ta kolekcja na pewno przyda się na poprawę humoru.

4. Polskie filmy

Showmax ma całkiem niezły wybór polskich filmów. Ponieważ dość długo nie chodziłam do kina na polskie filmy, a telewizji za bardzo nie oglądam, to mam sporo do nadrobienia. Znajdziecie tutaj takie hity jak “Pitbull”, “Bogowie”, “W ciemności”, “Body/Ciało” czy “Chce się żyć”. Ja niestety – z podanych tytułów nie widziałam żadnego i puki jeszcze mam Showmax zamierzam to nadrobić.A – dla fanów dobrego kina – jest też “Smoleńsk”! :D

5. Opowieść podręcznej

Opowieść podręcznej
Ten serial był powodem dla którego postanowiłam skorzystać z oferty Showmax. Sporo się o nim mówiło, a do tego gra tam Elizabeth Moss – świetna w “Top of the Lake”.

“Opowieść podręcznej” to ekranizacja książki Margaret Atwood. Chociaż powieść wydano już 30 lat temu temat piekła kobiet nie stracił niestety w ogóle na aktualności. Mamy tutaj historie “Podręcznych” – kobiet, których jedynym przeznaczeniem jest zostać zapłodnioną i urodzić dziecko rodziny u której mieszkają. Fakt, że są płodne pozwala im ma przeżycie w rzeczywistości, w której większość kobiet nie może mieć dzieci.

Niestety, po dwóch odcinkach przerzuciłam się na inne seriale, ale mam w planach dać mu jeszcze szansę.

6. The Kettering Incident

The Kettering Incident
Klimatyczny serial który można ulokować gdzieś pomiędzy “Twin Peaks” i “X-Files”. Mamy tutaj niewielką wyspę położoną gdzieś u wybrzeży Tasmanii, zamkniętą społeczność i główną bohaterkę, która wraca po latach w rodzinne strony. Anna próbuje zrozumieć, skąd się pojawiły u niej zaniki pamięci, po tym, gdy zniknęła jej najlepsza przyjaciółka.

Dobrze nakręcony, wciągający i klimatyczny serial.

Wybrałam takie pozycje które wyróżniają w jakiś sposób Showmax na tle innych serwisów VoD. Czy warto wykupić subskrypcję? Moim zdaniem cena jest adekwatna do jakości – 20 zł miesięcznie to nie majątek, ale jednocześnie baza filmów i seriali nie jest szczególnie imponująca. Myślę, że gdyby nie fakt że siła wyższa zmusiła mnie do zwolnienia lekarskiego i mam więcej wolnego czasu, poczekałabym z subskrypcją na długie zimowe wieczory.

W serwisach oferujących video na życzenie największym ich plusem jest to, że nie obowiązuje długotrwała umowa. W momencie w którym kończą się ciekawe propozycje zawsze można po prostu zrezygnować z subskrypcji i wrócić gdy pojawi się np. nowy sezon ulubionego serialu.

Myślę też, że twórcy polskiego Showmaxa mogliby jeszcze popracować nad ofertą serwisu. Jest trochę brytyjskich seriali – głównie od BBC, ale może można by dorzucić ciągle popularne skandynawskie produkcje? Myślę, że w czasach gdy wszystko jest dostępne w internecie i każdy ogląda “Grę o tron” są osoby, które chętnie sięgną po nieco bardziej wyszukane propozycje. Wystarczy je tylko podsunąć.

Article written by:

Amatorka kryminałów - tych na papierze i tych na ekranie. Niekoniecznie tych z hollywoodzkich ekranów i promocji w księgarniach. Lubię skandynawskie krajobrazy, rower i meksykańskie jedzenie.