Blog o śmierci w popkulturze
Lifestyle

Kryminalne prezenty świąteczne

Gdy tylko dopalą się ostatnie znicze na Wszystkich Świętych, media od razu wskakują w świąteczny nastrój. Lajfstajlowe blogerki publikują posty o planowaniu świątecznych działań z precyzją wojennych strategów. Moja mama jak co roku obiecuje sobie, że tym razem nie przygotuje AŻ TYLE jedzenia. Czyli – wszystko po staremu.

Postanowiłam więc, pomiędzy jedną książką a drugą, wybrać kilka rzeczy które mogłyby spodobać się molom książkowym, serialowym maniakom i miłośnikom filmów. Wszystko oczywiście – w morderczym klimacie.

Prezenty świąteczne dla miłośników kryminałów:

T-shirt z mapą Twin Peaks

Byle jaki koszulkowy dizajn na Allegro to nasza codzienność. Dzisiaj każdy może sobie drukować co chce i na czym chce. Czasem jednak udaje się znaleźć prawdziwe perełki. Koszulki z mapką Twin Peaks mają przyjemną i pomysłową grafikę. Taki prezent może być strzałem w dziesiątkę, bo niedługo powinien ukazać się długo zapowiadany kolejny sezon serialu.
Do znaleznienia na Allegro – na przykład TU.Twin Peaks t-shirt

Stulecie detektywów

Książka Jurgena Thornwalda – autora doskonałego “Stulecia Chirurgów”. Mam na półce i często zaglądam, bo tego potężnego dzieła nie sposób przeczytać na raz. Książka dla tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o kryminalistyce – opowiada o rozwoju technik detektywistycznych i o tym, że to, co dziś wydaje się proste i oczywiste kiedyś było problemem nie do rozwiązania.

Jurgen Thorwald - Stulecie Detektywów

Krwawa zasłonka pod prysznic

Prezent dla osób o osobliwym poczuciu humoru. Fani “Psychozy” i “Dextera” na pewno byliby zadowoleni. W czasach posiadania prysznica z zasłonką zastanawiałam się nad tym gadżetem. Tylko nie zapraszajcie gości o słabych nerwach do domu!

Zasłonka pod prysznic - krwawa
Zasłonkę kupicie TUTAJ.

Bluza z serialu Narcos

Nieco dresiarska w stylu bluza ze słynnym powiedzonkiem Pablo Escobara “Plata o Plomo” (srebro albo ołów). Lubię takie nie do końca wprost fanowskie rzeczy – ci, którzy oglądają serial – będą wiedzieć. Ci co nie oglądają i tak mają to gdzieś.

Narcos - bluza z serialuLink do sklepu.

Kubek detektywa

Nie wiem, czy istnieje satysfakcjonująca odpowiedź na pytanie, ile można mieć kubeczków. Ja sama ulubionych mam kilka – inny do kawy, kakao i herbaty. Do porcji dużej i małej, do biura i w domu. Generalnie – kubków nigdy za wiele. Kubek dla fana kryminałów. Inspiracje na prezenty świąteczne.

Link do sklepu.

Taśma “crime scene”

To być może raczej gadżet karnawałowy niż świąteczny, ale taśma z napisem “Crime Scene do not cross” może być całkiem fajnym elementem dekoracyjnym na tematyczną imprezę. Znajdziecie w sklepach z gadżetam imprezowymi.

Taśma "Crime Scene"

Matrioszka Sherlock Holmes

Prezent równie abstrakcyjny co uroczy. Ładnie wykonane, drewniane matrioszki z postaciami z książek o przygodach Sherlocka Holmesa. Każdy się uśmiechnie.

Sherlock Homles

Różnorakich gadżetów w polskim internecie możecie znaleźć naprawdę sporo. Ja wybrałam te, które mnie samą ujęły i które na pewno wywołałyby uśmiech na mojej twarzy. Celowo nie wybierałam książek w tym zestawieniu – oczywiście komuś, kto czyta książki kryminalne zawsze można kupić kolejną. Ale zawsze istnieje ryzyko, że tę książkę już ma. A kreatywny gadżet nawiązujący do jego pasji zawsze będzie ciekawą alternatywą.

Article written by:

Amatorka kryminałów - tych na papierze i tych na ekranie. Niekoniecznie tych z hollywoodzkich ekranów i promocji w księgarniach. Lubię skandynawskie krajobrazy, rower i meksykańskie jedzenie.